W koncentracie płytkowym zawarte są liczne "czynniki wzrostu". Są one dokładnie poznane i zbadane:

Nawet laik, czytając powyższe informacje, zauważy, że koncentrat płytkowy jest skondensowanym zestawem "dopingującym" organizm do regeneracji tkanek otaczających miejsce aplikacji koncentratu.

Dlatego PRP podany w okolicę zmarszczki na twarzy wygładza ją, podany w skórę głowy pobudza wzrost włosów, podany do wnętrza zniszczonego stawu regeneruje chrząstkę wyściełającą staw. 

Koncentrat płytkowy (PRP) jest skondensowanym zestawem "dopingującym" organizm do regeneracji tkanek otaczających miejsce aplikacji koncentratu.

Nasze działania biegną w kierunku dodatkowego zwiększenia skuteczności i dynamiki działania PRP, np. przez naświetlanie światłem lasera biostymujacyjnego miejsca podania PRP. Jeżeli jest to skóra, to wystarczy naświetlanie zwykłym laserem biostymulacyjnym. Jednak przy dostawowym podaniu PRP naświetlanie stawu z zewnątrz jest mało skuteczne. Zupełnie inaczej reaguje staw na naświetlanie jego wnętrza specjalnym laserem i specjalnym swiatłowodem wprowadzonym dostawowo. Tę metodę zastosowaliśmy w 2011r. jako pierwsi w Polsce. Prawdopodobnie nadal jesteśmy jedynym miejscem wktórymtaka połączona usługa jest oferowana. Nasze doswiadczenie mówi, że dostawowe podanie PRP z dodatkowym naświetlaniem wnętrza stawu laserem daje taki efekt jak cztery dostawowe podania PRP. 

Poza doskonałym efektem leczniczym, takie postępowanie znacznie ogranicza czas kuracji i jej koszt, czasem nawet dwukrotnie.