Stronę tę utrzymuje Przychodnia Specjalistyczna "Na Rotmance". 83-010 Rotmanka, Sosnowa 52


Istniejemy nieprzerwanie od 03.01.1996r.  Nasz numer w RPWDL - 000000011337


 

 


NIP: 583-21-64-128
REGON: 19124563800027

 


Nasz adres:

83-010 Rotmanka, ul. Sosnowa 52 

klik w adres przeniesie Cię do GoogleMaps

GPS:N: 54°16'15.59" E: 18°36'34.36"

klik w namiary GPS przeniesie Cię do Wikimapy

A tutaj możesz zobaczyć nas na najbardziej aktualnej mapie drogowej Polski - targeo.pl

Przed wyjazdem do nas warto zapoznać się z najnowszą mapą okolicy naszej siedziby. Szczególnie przydatna może okazać się znajomość topografii wezła komunikacyjnego "Gdańsk-Południe", czyli skrzyżowania Obwodnicy Trójmiasta (S6) z Obwodnicą Południową (S7).

Dojazd autostradą A1: 

UWAGA! Na A1 i S6 grasują pojazdy państwowych rabusiów  z videorejestratorami - skody, passaty i alfy z odpadającymi kołami, należy mieć oczy szeroko otwarte i często spoglądać w lusterko, albo jechać zgodnie z przepisami:-)

Autostradą dojeżdżamy do ostatniego węzła "Rusocin", gdzie zaczyna się Obwodnica Trójmiasta(S6). Na węźle Rusocin należy kierować się na... Gdynię. Po wjeździe na Obwodnicę Trójmiasta należy zjechać w prawo, w połowie 345 kilomertra, na łącznicę w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Po zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w kierunku "Pruszcz Gdański" należy przeciąć drogę wojewódzką 222, na rondzie - prosto. Zaraz za rondem, po lewej stronie zostawiamy Hotel Merkury (bordowy dach). Następnie, po prawej stronie, mijamy stację benzynową. Nie polecamy tankowania paliwa w tym miejscu!!! Prosimy o przestrzeganie ograniczenia prędkości w okolicy stacji, zakrętu w lewo i dalszej trasy przez las i osiedle.

Ok 0,4km, za stacją, należy na światłach pojechać prosto i po ok. 500m, na kolejnych światłach, skręcić w prawo w główny wjazd na osiedle Rotmanka (ul. Piłsudskiego). Ok. 150 m dalej należy skręcić w pierwszą ulicę w prawo (Modrzewiowa), a ok. 60m dalej w drugą ulicę w lewo - Sosnową. Pierwszy budynek po lewej stronie ul. Sosnowej to cel podróży.

Dojazd z drogi krajowej nr 1:

Jadąc w kierunku Gdańska DK nr 1, przejeżdżamy Pruszcz Gdański i przy końcu miasta skręcamy w lewo w kierunku Obwodnicy Trójmiasta i Straszyna. Po ok. kilometrze, za trzecim rondem, po lewej stronie drogi, rozpoczyna się zabudowa osiedla Rotmanka. Ok. 300m dalej jest główny wjazd na osiedle - ul. Piłsudskiego(światła) i w tę ulicę należy wjechać. Po ok. 150m skręcamy w prawo w ul. Modrzewiową, a następnie - po 60m - w lewo w ul. Sosnową. Róg Modrzewiowej i Sosnowej to cel podróży:-) 

 Dojazd z trasy krajowej nr 1: (z ominięciem Pruszcza) 

Przejazd przez Pruszcz w godzinach 9:00 - 19:00 może być koszmarem, dlatego na rondzie za miejscowością Łęgowo należy zjechać  w kierunku Gdyni i Szczecina. Przez węzeł autostradowy Rusocin kierujemy się na Obwodnicę Trójmiasta - kierunek Gdynia, Szczecin. Obwodnicą należy dotrzeć do 345 ok. połowy 345 kilometra i zjechać w prawo na łącznicę w kierunku Pryszcza Gdańskiego, a następnie przejechać przez rondo na wprost, utrzymując kierunek "Pruszcz Gdański". Za rondem, po lewej stronie, zostawiamy Hotel Merkury (bordowy dach). Następnie, po prawej stronie, mijamy stację benzynową(nie radzimy tam tankować) Prosimy o bezwzględne przestrzeganie ograniczenia prędkości w okolicy stacji, zakrętu w lewo i dalszej trasy przez las i osiedle. Kilkaset metrów od ronda, za laskiem na światłach jest pierwszy wjazd na osiedle "Rotmanka". Należy minąć ten wjazd i po ok. 500m, na kolejnych światłach, skręcić w prawo  w ul. Piłsudskiego. Ok. 150 m dalej należy skręcić w pierwszą ulicę w prawo (Modrzewiowa), a ok. 60m dalej w drugą ulicę w lewo - Sosnową. Pierwszy dom na Sosnowej po lewej stronie to siedziba Centrum:-)  

Dojazd z trasy krajowej nr 7: 

W miejscowości Koszwały rozpoczyna się dwupasmowa Obwodnica Południowa Gdańska (E77). Należy jechać nią w kierunku Gdyni, aż do węzła "Gdańsk - Południe". Trzymając się lewego pasa na węźle "Gdańsk-Południe" zjedziemy w kierunku Łodzi na  tzw. "łącznicę".Uwaga na ograniczenie prędkości na węźle "Gdańsk-Południe" - rządowi łupieżcy maści wszelakiej mają tam niezłe żerowisko:-(

Po kilkuset metrach przepisowej jazdy "łącznicą", za wiaduktem zjeżdżamy z niej w prawo, w kierunku na Starogard Gdański/Pruszcz Gdański. Następnie - na rondzie - trzeba wjechać pierwszym zjazdem na drogę 222, w prawo w kierunku na Pruszcz Gdański. Po ok 300m i przejechaniu wiaduktem nad obwodnica, na kolejnym rondzie należy zjechać pierwszym zjazdem w prawo w kierunku Pruszcza Gdańskiego.  Po lewej stronie mijamy  Hotel Merkury (bordowy dach). Następnie, po prawej stronie, mijamy stację benzynową (nie radzimy tam tankować) Prosimy o  bezwzględne przestrzeganie ograniczenia prędkości w okolicy stacji, zakrętu w lewo i dalszej trasy przez las i osiedle. Kilkaset metrów od ronda, za laskiem na światłach jest pierwszy wjazd na osiedle "Rotmanka". Należy minąć ten wjazd i po ok. 500m, na kolejnych światłach, skręcić w prawo  w ul. Piłsudskiego. Ok. 150 m dalej należy skręcić w pierwszą ulicę w prawo (Modrzewiowa), a ok. 60m dalej w drugą ulicę w lewo - Sosnową. Pierwszy dom na Sosnowej po lewej stronie to siedziba Centrum:-) 

Dojazd Obwodnicą od strony Gdyni: 

Dojazd trójmiejską Obwodnicą od strony Gdyni nawet miejscowym sprawia ostatnio problemy, a to w związku z uruchomieniem węzła "Gdańsk - Południe". Zbliżając się do tego węzła należy bacznie obserwować znaki drogowe i zjechać odpowiednio wcześnie z Obwodnicy w prawo na równoległą "łącznicę" w kierunku "Warszawa/Pruszcz Gd./Starogard Gd." Na "łącznicy" początkowo należy poruszać się lewym pasem, albowiem prawy pas prowadzi w kierunku Warszawy na tzw. obwodnicę Południową. Po przejechaniu pod wiaduktem obwodnicy Południowej w kierunku "Starogard Gd./Pruszcz Gd." należy jechać prawym pasem "łącznicy", który prowadzi do zjazdu na drogę nr 222. Na drogę nr 222 wjeżdżamy pierwszym zjazdem z ronda w kierunku "Pruszcz Gd." Po przejechaniu wiaduktu nad Obwodnicą i zjechaniu z kolejnego ronda  pierwszym zjazdem w kierunku Pruszcza, zostawiamy po lewej stronie Hotel Merkury (bordowy dach). Następnie, po prawej stronie, mijamy stację benzynową (nie radzimy tam tankować) Prosimy o  bezwzględne przestrzeganie ograniczenia prędkości w okolicy stacji, zakrętu w lewo i dalszej trasy przez las i osiedle.Kilkaset metrów od ronda, za laskiem na światłach jest pierwszy wjazd na osiedle "Rotmanka". Należy minąć ten wjazd i po ok. 500m, na kolejnych światłach, skręcić w prawo  w ul. Piłsudskiego. Ok. 150 m dalej należy skręcić w pierwszą ulicę w prawo (Modrzewiowa), a ok. 60m dalej w drugą ulicę w lewo - Sosnową. Pierwszy dom na Sosnowej po lewej stronie to siedziba Centrum:-)  

Możliwości noclegu:(w budowie)

W odległości ok. 800m od siedziby Przychodni znajduje się hotel "Merkury" - http://hotelmerkury.pl (ceny normalne)

Ok. 4km od siedzibyPrzychodni znajduje się: Hotel Cztery Pory Roku http://www.hotelczteryporyroku.pl/ Wśród wymienionych na tej stronie ma on najwyższy standard, co... znajduje odbicie w cenach. Zawsze jednak warto sprawdzić aktualną ofertę, bo miewają “promocje”;-) 

W Pruszczu Gdańskim są dwa hotele godne polecenia: 

Najbardziej aktualne oferty hotelowe w najbliższej okolicy są dostępne na www.booking.com 

Nieco dalej od siedziby Centrum - w odległości do 10km, przy na trasie krajowej nr 1 - znajdują się kolejne miejsca noclegowe o niezłym standardzie i niewygórowanych cenach: 

Szczegółowe informacje o hotelach, ich dane kontaktowe i lokalizacyjne są dostępne po kliknięciu w link obok nazwy. 

UWAGA! Przychodnia Specjalistyczna "Na Rotmance"®  nie pośredniczy w rezerwacji miejsc noclegowych.

Metoda HEMORON®

Dotychczasowe metody leczenia choroby hemoroidalnej, czy to tradycyjne, czy nowocześniejsze - małoinwazyjne, za wyjątkiem operacji Morinagi, sprowadzają się do usuwania przerośniętych guzków krwawniczych (hemoroidów). Metoda HEMORON®, podobnie do sposobu Morinagi, opiera się na założeniu, że guzki krwawnicze, stanowiące "uszczelke odbytu", są człowiekowi potrzebne, więc nie należy ich usuwać. Wystarczy przywrócić im pierwotną wielkość. W obu metodach robi się to poprzez... zmniejszenie napływu krwi do guzka.
 
Aparatura HEMORON® jest rodzajem wysoko wyspecjalizowanej diatermii jednobiegunowej, która, w przeciwieństwie doklasycznych diatermii, nie zwęgla tkanek, ale je zagotowuje. Budowa elektrody czynnej aparatu HEMORON® pozwala na takie zogniskowanie energii prądu, że wzrost temperatury tkanek ma miejsce nie w miejscu przyłożenia elektrody do śluzówki jelita, ale w głębi ściany jelita, dokładnie tam, gdzie przebiegają naczynia zasilające guzek krwawniczy. Dlatego powierzchnia błony śluzowej w miejscu przyłożenia elektrody pozostaje praktycznie nieuszkodzona. Żadna z pozostałych metod małoinwazyjnych nie jest tak mało inwazyjna jak metoda HEMORON®.
 
 
 
 
 
W zależności od stopnia zaawansowania choroby hemoroidalnej i natężenia prądu jakie pacjent toleruje, koagulacja jednego guzka krwawniczego trwa od 2 do 12 minut. Cały zabieg, zaś nie dłużej niż 30'. Aparat HEMORON® ma własny akumulator i podczas zabiegu nie jest połączony z siecią energetyczną!!! Aparat pracuje pod napięciem 12V, z natężeniem prądu regulowanym od 2mA do 20mA. Takie parametry wykluczają porażenie prądem chorego, nawet w wypadku awarii aparatury podczas zabiegu.  
 
 
 
 
 

Przygotowanie chorego

Przed rozpoczęciem kuracji metodą HEMORON® chory przechodzi badanie kwalifikacyjne weryfikujące wstępne rozpoznanie choroby hemoroidalnej i określające stopień zaawansowania choroby. Przygotowanie chorego do badania polega na oczyszczeniu końcowego odcinka jelita przy pomocy lewatywy, na ok. 1-2 godz. przed badaniem. Pacjentom Centrum HEMORON® - Polska zalecamy gotowe preparaty o nazwach RECTANAL, lub ENEMA, dostępne w aptekach, w cenie kilku złotych.

Preparaty te działają prawie natychmiast i są bardzo skuteczne. Ich zaletą jest "jednorazowość" działania. Innym sposobem przygotowania, jest doodbytnicze podanie dwóch czopków glicerynowych dla dorosłych na 2 godziny przed badaniem, ale nie zalecamy tego sposobu gdyż powoduje znaczne podrażnienie odbytu.

Nie polecamy głodówek, wielodniowego spożywania galaretek owocowych i stosowania leków przeczyszczających takich jak Fortrans, czy Forlax!!! Ostrzegamy przed tzw. mikrolewatywami. Mikrowlewki doodbytnicze albo działaja zbyt łagodnie, albo... Niech wyobraźnia czytelnika mu podpowie:-(

Badanie

Badanie obejmuje szczegółowe zebranie wywiadu, badanie jamy brzusznej, badanie palcem przez odbyt oraz anoskopię. Jeżeli chory należy do grupy zwiększonego ryzyka nowotworowego, albo na podstawie rutynowego badania powstaje podejrzenie nowotworu, chory jest kierowany na dalsze badania diagnostyczne - kolonoskopię z ew. pobraniem wycinków do badań histopatologicznych - w celu wykluczenia, bądź potwierdzenia choroby nowotworowej.

 

Zabieg

Jeżeli w trakcie wstępnego badania chory zostanie zakwalifikowany do leczenia metodą HEMORON® to zabieg może być wykonany natychmiast. Oszczędza to choremu koniecznosci ponownej wizyty i ponownego przygotowywania się do zabiegu. Zabieg przeprowadzany jest w ułożeniu chorego na lewym boku. Całkowicie wystarczającym znieczuleniem jest znieczulenie miejscowe, wykonywane podczas każdego badania "per rectum" czy aniskopowego.  W anoskopie operacyjnym uwidaczniane są kolejne guzki krwawnicze, a naczynie doprowadzające do nich krew są koagulowane przy pomocy aparatury HEMORON®. Ponieważ punkty koagulacji naczyń są położone w strefie jelita w której nie ma już unerwienia czuciowego, zabieg wykonywany jest bez konieczności dodatkowego znieczulania chorego.

Mężczyźni podczas zabiegu odczuwają jnajczęściej silne, nieprzyjemne parcie na stolec lub parcie na mocz. Kobiety, dodatkowo, porównują swoje doznania do napięcia przedmiesiączkowego. Intensywność doznań podczas zabiegu zależy od wartości natężenia aplikowanego prądu i indywidualnej tolerancji chorego. Większość chorych dobrze toleruje natężenie do 12 mA, co gwarantuje szybkie i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Przy 12mA natężenia prądu koagulującego łączny czas zabiegu nie przekracza 20 minut. Nasze blisko 15-letnie doświadczenie pozwalaz całą odpowiedzialnością stwierdzić, że najwiekszym "wzmacniaczem" przykrych doznań podczas zabiegu jest obawa chorego przed tym, co się za chwilę stanie. Ponieważ "za chwilę" nic się nie dzieje i zabieg się kończy -problem  znika z chwilą zakończenia pierwszego zabiegu. Ogromna większość chorych po pierwszym zabiegu stwierdza: "i po co ja się tak denerwowałem(-am)"

Dokumentacja

Poza obowiązkową, elektroniczną historią choroby, którą ma u nas każdy pacjent, podczas każdego badania i każdego zabiegu wykonujemy  dokumentację fotograficzną. Służy do tego dedykowany tor wizyjny HemorScope, pozwalający zarejestować obraz widoczny w anoskopie operacyjnym, oraz zdjęcia wykonane na zewnątrz. Procedury bezpieczeństwa  stosowane w naszej firmie zabezpieczają wrażliwe dane  przed przejęciem ich przez osoby nieuprawnione. Dane medyczne, uzyskane w procesie leczenia mogą być wykorzystywane w naszej działaności naukowej i dydaktycznej wyłącznie po ich anonimizacji. 

Bezpośredni okres pooperacyjny

Bezpośrednio po zabiegu chory jest w pełni sprawny. Przez kilka dni może odczuwać niewielki ból i trochę krwawić. Dolegliwości te nie są na tyle duże aby chory musiał zmieniać swój dotychczasowy tryb życia. Naszym chorym zalecamy jedynie aby w trakcie kuracji powstrzymali się od intensywnego wysiłku fizycznego. Wszystkie, wyżej opisane dolegliwości ustępują najdalej po tygodniu od wykonania zabiegu. Również dolegliwości, które występowały przed zabiegiem, takie jak np. świąd, krwawienie czy bóle znacznie zmniejszają swoją intensywność. Mogą też całkowicie ustąpic, co niestety nie oznacza jeszcze całkowitego wyleczenia.

Kuracja

U 80% chorych, na pełny cykl leczniczy składają się trzy zabiegi, wykonywane nie częściej niż co 4 tygodnie i nie rzadziej niż co 6-8 tygodni. Odstępy między kolejnymi zabiegami dobierane są indywidualnie, w zależności od wskazan lekarskich, postępu kracji i możliwości czasowych pacjenta. Takie "frakcjonowane" prowadzenie kuracji ma na celu zmniejszenie do minimum możliwości powikłań np. pod postacią, zwężeń odbytu. Powyższe zasady są aktualne w stosunku do choroby hemoroidalnej w I, II, i III stopniu zaawansowania. Guzki krwawnicze znajdujące się w IV stopniu zaawansowania choroby mogą być skutecznie leczone metodą HEMORON®, ale plan kuracji jest zawsze ustalany indywidualnie.

Skuteczność metody

W dostępnej literaturze fachowej przyjmuje się, że prawidłowe przeprowadzenie kuracji metodą HEMORON powinno zagwarantować skuteczność metody na poziomie ponad 98% w pięcioletnim okresie obserwacji. Metodę stosujemy od 2000r. Nasze dane potwierdzają tak niezwykle wysoką skuteczność metody. Jednak warunkiem uzyskania takich wyników jest ścisła współpraca ze strony pacjenta - właściwe odżywianie się, unikanie zagrożeń środowiskowych itp. Osoby prowadzące nieregularny tryb życia, niewłaściwie odżywiające się, nadużywające alkoholu musz liczyć się z możliwością nawrotu choroby hemoroidalnej. W naszej obserwacji, do najbardziej zagrożonych nawrotem zawodów należą: ludzie interesu, programiści, księgowi, programiści, kierowcy zawodowi, piloci i...politycy.Osobną grupę stanowią kobiety planujące ciążę. Jeżeli objawy choroby hemoroidalnej występują przed planowaną ciążą, to nie powinno się odkładać leczenia na okres po rozwiązaniu, ale przeprowadzic pełną kurację przed zajściem w ciążę. Z naszych obserwacji wynika, że takie postępowanie w ok. 80% wypadków zapobiega problemom proktologicznym w końcówce ciąży, podczas i po porodzie. Pozostałe 20% szczęśliwych matek musi kurację powtórzyć.

Bezpieczeństwo metody

W konkurencji z metodami inwazyjnymi każda metoda młoinwazyjna wygrywa zdecydowanie. W przypadku metody HEMORON®, sam fakt wykonywania zabiegów bez konieczności znieczulenia zabezpiecza chorego przed wszystkimi możliwymi powikłaniami "anestezjologicznymi". Metoda HEMORON® gwarantuje najmniejsze uszkodzenie tkanek wśród wszystkich metod małoinwazyjnych, nie mówiąc o metodach chirurgii klasycznej. Tym samym ryzyko ewentualnych powikłań jest znikome, wg. literatury fachowej wynosi ok. 0.5% . Wynik ten czyni metodę HEMORON® najbezpieczniejszą metodą przyczynowego leczenia choroby hemoroidalnej! Jako pierwsi na świecie zastosowaliśmy skutecznie metodę HEMORON® w leczeniu chorych z ch. hemoroidalną  i jednoczesnymi, niezależnymi zaburzeniami czynności układu krzepnięcia krwi - vide zdjęcie obok.   

Przeciwwskazania

  • ciąża 
  • proces nowotworowy w miednicy małej

Address Block


<ul class="at-add-list"> 
<li><span class="at-icon-phone"> </span>+48 58 735 77 55</li>
<li><span class="at-icon-email"> </span><a href="mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">formularz kontaktowy</a></li>
<li><span class="at-icon-location-on"> </span>PL 83-010 Rotmanka, Sosnowa 52</li>
<li class="clearbreak"></li>
</ul>
  • +48 735 77 55
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  PL 83-010 Rotmanka, Sosnowa 52

 

Arccordion Icon Block


<div id="accordion" class="accordion at-accordion-s1">
<div class="panel at-icon-dortor">
<div class="panel-heading at-icon-minus">
<a class="accordion-toggle" href="#collapse1" data-toggle="collapse" data-parent="#accordion"> Arccordion Item Title </a>
</div>
<div id="collapse1" class="panel-collapse collapse in">
<div class="accordion-inner">
<p>Arccordion Item Description</p>
</div>
</div>
</div>
<div class="panel at-icon-blood">
<div class="panel-heading at-icon-plus">
<a class="accordion-toggle" href="#collapse2" data-toggle="collapse" data-parent="#accordion"> Arccordion Item Title </a>
</div>
<div id="collapse2" class="panel-collapse collapse">
<div class="accordion-inner">
<p>Accordion Item Description</p>
</div>
</div>
</div>
<div class="panel at-icon-capsule">
<div class="panel-heading at-icon-plus">
<a class="accordion-toggle" href="#collapse3" data-toggle="collapse" data-parent="#accordion"> Accordion Item Title </a>
</div>
<div id="collapse3" class="panel-collapse collapse">
<div class="accordion-inner">
<p>Accordion Item Description</p>
</div>
</div>
</div>
<div class="panel at-icon-medical-shield">
<div class="panel-heading at-icon-plus">
<a class="accordion-toggle" href="#collapse4" data-toggle="collapse" data-parent="#accordion"> Accordion Item Title </a>
</div>
<div id="collapse4" class="panel-collapse collapse">
<div class="accordion-inner">
<p>Accordion Item Description</p>
</div>
</div>
</div>
<div class="panel at-icon-stethoscope">
<div class="panel-heading at-icon-plus">
<a class="accordion-toggle" href="#collapse5" data-toggle="collapse" data-parent="#accordion"> Accordion Item Title </a>
</div>
<div id="collapse5" class="panel-collapse collapse">
<div class="accordion-inner"> <p>Accordion Item Description</p>
</div>
</div>
</div>
<div class="panel at-icon-syringe">
<div class="panel-heading at-icon-plus">
<a class="accordion-toggle" href="#collapse6" data-toggle="collapse" data-parent="#accordion"> Accordion Item Title </a>
</div>
<div id="collapse6" class="panel-collapse collapse">
<div class="accordion-inner">
<p>Accordion Item Description</p>
</div>
</div>
</div>
</div>

Nulla nec rutrum tortor, in fermentum nisl.accumsan pulvinar scelerisque tincidunt, adipiscing eget risus.

Nulla nec rutrum tortor, in fermentum nisl.accumsan pulvinar scelerisque tincidunt, adipiscing eget risus.

Nulla nec rutrum tortor, in fermentum nisl.accumsan pulvinar scelerisque tincidunt, adipiscing eget risus.

Nulla nec rutrum tortor, in fermentum nisl.accumsan pulvinar scelerisque tincidunt, adipiscing eget risus.

Nulla nec rutrum tortor, in fermentum nisl.accumsan pulvinar scelerisque tincidunt, adipiscing eget risus.

Nulla nec rutrum tortor, in fermentum nisl.accumsan pulvinar scelerisque tincidunt, adipiscing eget risus.